Home Novinky Hosté Odkazy Kontakt
cestovatel.cz caravanlife.cz dalky.cz clovekonline.cz rozhlas.cz Ostatní publikační činnost
Cestopis Krajina Voda Portréty Květiny Zvířata Architektura Makro Ostatní

Cestopis

A tady jsou ke shlédnutí prezentace z různých mých fotografií (Vydra, Rakousko,
Švýcarské miniatury, Praha), zpracovala Bubu.

Chorvatsko - Split

Vstupte

Itálie - Řím - 3. část

Vstupte


Itálie - Řím - 2. část

Vstupte

Itálie - Řím - 1. část

Vstupte


Turecko - Phaselis a vodopády

Vstupte

Turecko - Hierapolis a Pamukkale

Vstupte


Turecko - Antalya

Vstupte

Benátky 2014

Vstupte


Moritzburg 2011

Vstupte

Lovecký zámek Moritzburg, (kterému se přezdívá Perla saského baroka), leží ve vesnici Moritzburg v Sasku (Německo), asi 14 km severozápadně od Drážďan. Zámek založil vévoda Mořic Saský, ale současnou barokní podobu získal za panování Augusta Silného podle návrhu Matthäuse Daniela Pöppelmanna. Zámek obsahuje rozsáhlé sbírky loveckých trofejí, ale také čínského, japonského a míšeňského porcelánu. Je zde také umístěna tzv. Federzimmer (péřová místnost), tedy místnost s ložním zařízením Augusta Silného vytvořeného z mnoha per exotických ptáků. Na tomto zámku se natáčela známá pohádka Tři oříšky pro Popelku.


Rakousko 2010

Vstupte


Českosaské Švýcarsko - německá strana

Vstupte

Jedná se o oblast s mnohotvárnou morfologickou stavbou. Specifický ráz této krajiny určují stolové hory, četné skalní skupiny, jeskyně, hluboká údolí. Převážné množství těchto útvarů je tvořeno pískovci starými cca 100 milionů let, tedy období křídy v druhohorách. Místy se objevují čedičové vrchy, avšak vzhledem k množství pískovců je jejich výskyt spíše ojedinělý.Tísice let různých druhů erozí zde vytvořily nádherné bizarní skalní formace.


Londýn - ostatní fotky - Anglie 2008

Vstupte

Noční Londýn -
Anglie 2008

Vstupte


All Souls Church

Kostel stojí na dobře viditelném místě a svou nejlepší tváří kupředu. Nejzajímavější částí jsou sloupy spojené s klasickou rotundou a kostelní věží s hodinami ve zlatočerné kombinaci. Je to zvláštní kombinace klasiky a náboženských motivů. Byl postaven za dva roky, od roku 1822 do roku 1824, na oslavu vévody z Wellingtonu a jeho vítězství v bitvě u Waterloo. Architektem byl John Nash. Kostel stojí na 2 All Souls Place.

Vstupte Vstupte Vstupte


HMS Belfast - loď na Temži - Anglie 2008

Britové jsou hrdí na svoji dlouhou a výraznou námořní historii. Součást této historie najdeme na řece Temži v centru Londýna. HMS Belfast v Thames River je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi. Loď sehrála roli při ochraně Británie za druhé světové války. K bojovému křižníku Belfast, kde je pomocí voskových figurín názorně ukázán život námořníků na lodi (kapitánský můstek, kajuty, kuchyni, zubaře atd. se dostanete také procházkou po mostě Tower Bridge.

Vstupte


Seznam světového dědictví UNESCO - kláštery METEORA, Řecko, srpen 2009

Eroze pískovcových skal vytvořila během miliónů let ve středním Řecku v Thesálské rovině mohutný komplex skalních věží zvaných Meteora. Jde o kláštery poseté na vrcholcích bizarních slepencových skal v oblasti Thessalie v Řecku, poblíž města Kalambaka. Mniši a poustevníci se tu začali podle dostupných pramenů usazovat již od 11. století. O tři století později začaly vznikat první byzantské kláštery. Nejdříve byl postaven klášter Metamorfosis, založený v roce 1356 mnichem Athanasiem z poloostrova Athos, na skále ve výšce 534 metry nad mořem. Klášter byl nazván Megalon (Velký) Meteoro (vznášející se). Podle něj pak se množné číslo "meteora" začalo používat pro všechny zdejší kláštery, jichž mezi 15. a 16. stoletím vzniklo celkem dvacetčtyři.

Výstavba klášterů byla pracná. Stavební materiál i zařízení mniši vynášeli na zádech pomocí košů a rumpálů. Jediné pro usnadnění práce byla kladka. Mnohem později byla vystavěna schodiště a kamenné žebříky kvůli cestovnímu ruchu. Kláštery byly vyzdobeny nádhernými ikonami, mimo jiné i od Theofana Krétského, a zařízeny drahocenným vyřezávaným nábytkem. Úpadek klášterů začal od 18. století, mnozí církevní hodnostáři kláštery opustili a přesídlili do mnišské republiky Athos. Dnes je obydleno řeholníky pouze pět klášterů. Mniši mají kromě svých denních povinností na starosti i péči o vzácné historické památky, ikony, starobylý mobiliář a zahrádky. Další dva kláštery jsou určeny k modlitbám. V roce 1988 byly kláštery Meteora přijaty na Seznam světového dědictví UNESCO. Dnes jsou Meteora oblíbeným cílem turistických výletů, součástí prohlídky s odborným výkladem jsou především mužský klášter Varlaam a ženský Roussanu. Kláštery se vypínají na vrcholcích skalnatých věží až 400 metrů nad Thesálskou rovinou. Podle geologů se tyto útvary objevily asi před 60 miliony let v třetihorách a vznikly mimo jiné i díky zemětřesení. Skalní pilíře jsou z hnědého pískovce. K návštěvě klášterů je nutné vhodné oblečení. Ženy musí mít sukně, které jim zakryjí kolena, muži dlouhé kalhoty. Všichni musí mít zahalená ramena. Pokud si toto oblečení zapomenete, je možné si je vypůjčit u pokladny v klášterech.

Vstupte


Hay's Galleria

Londýnská architektura dokončená roku 1850. Slouží jako maloobchodní pasáž s butiky, suvenýry a pohostinstvím.

Vstupte


Northern and Shell Building

Tuto prosklenou administrativní budovu najdeme na 10 Lower Thames Street.

Vstupte


Old Billingsgate Fish Market

Stavba byla dokončena roku 1875 a jejím architektem byl Sir Horace Jones. Rybí trh Old Billingsgate Fish Market. Je z něj nádherný výhled na město a po stezce kolem řeky se odsud dá dojít až do Greenwich. Dalším trhem na její trase je Leadenhall Market.

Vstupte


London County Hall

Stavba budovy byla započata roku 1911 a dokončena 1922. Architektem byl Ralph Knott. V letech 1931 až 33 proběhla její rekonstrukce. Jde o Hotel Marriott London County Hall, který je ohromující stavbou s 200 pokoji. Nemovitost zabírá historické County Hall Na London * S South Bank. Stojí kousek od Westminster Bridge, pár kroků od srdce hlavního města. Tento hotel má jedinečné výhledy na domy parlamentu a Big Ben.

Vstupte


Admirality Arch - Oblouk Admirality

Za Traffalgarským náměstím, na jeho jižní straně začíná Obloukem Admirality rozlehlá a dlouhá ulice Mall, která vede až před Buckinghamský palác. Ulice Mall rozděluje rozsáhlý pás zeleně na dva parky, St. James Park na jihu a Green Park na severu. Stavba Oblouku byla započata roku 1906 a dokončena 1911, stojí tam zásluhou architekta Astona Webba.

Vstupte Vstupte


Horse Guards Parade

Horse Guards Parade je velké přehlídkové prostranství ve Whitehallu v centru Londýna. Původně to bylo kolbiště Whitehallského paláce, kde se v době Jindřicha VIII. konaly rytířské turnaje. Bylo také místem každoročních oslav narozenin Alžběty I. Budovy se stavěly od roku 1745 do roku 1755 a už od 17. století byla tato oblast používána pro přehlídky a jiné slavnosti. Každý rok se zde odehrává velkolepá přehlídka na oslavu královniných narozenin - Trooping the Colour.
Na konci 20. století se místo stalo parkovištěm pro státní zaměstnance. Po teroristickém útoku IRA 7. února 1991, který byl způsoben výbuchem bomby v zaparkovaném dodávkovém automobilu, bylo parkování naštěstí zrušeno a jsou zde opět reprezentativní prostory. Přehlídkové prostranství je na západní straně otevřeno do Horse Guards Road a St. James's Parku (přímo na něj navazuje pomníkem Guards Memorial - Old Admiralty Buildings & Horse Guards Parade in the distance, je na fotografiích). Na severu je ohraničeno budovami Old Admiralty a Admiralty Citadel, na východě budovou Horse Guards - bývalým velitelstvím Britské armády a na jihu HM Treasury a zadní stěnou Downing Street číslo 10 - oficiálním sídlem předsedy britské vlády. Vstup do této části Horse Guards Parade je nyní z bezpečnostních důvodů zakázán. Přehlídkové prostranství je lemováno dalšími památníky včetně soch polních maršálů Kitchenera, Robertse a Wolseleyho, tureckého děla vyrobeného v roce 1542, které bylo ukořistěno v roce 1801 v Egyptě a Kádizského památníku.
A budoucnost? V době konání Letních olympijských her 2012 má být Horse Guards Parade místem konání soutěží plážového volejbalu. Mají být vybudovány dvě hřiště a stejně jako při oslavách Trooping the Colour dočasná hlediště s kapacitou pro 5 000 a 12 000 diváků.

Vstupte


St. James's Park

St. James's Park je jedním z královských parků klasického anglického stylu ve Westminsteru. Rozkládá se východně od Buckinghamského paláce a západně od Downing Street. Původně to byly mokřiny koupené Jindřichem VIII., který z nich vytvořil jelení honební revír. Karel II. Stuart park zpřístupnil veřejnosti. Na severu je ohraničen ulicí Mall, na východě Horse Guards a na jihu Birdcage Walk.
Parku dominuje malé jezero, St. James's Park Lake, se dvěma ostrovy - Duck Island a West Island. Z mostu spojujícího oba ostrovy je výhled na Buckinghamský palác lemovaný stromy a fontánami. V parku kvete množství květin a najdete tady spousty veverek. Veverky i holubi jsou zde hýčkáni, spousta lidí je krmí a mnoho z nich je zcela ochočených. Holubi přilétnou a zobají z dlaní, veverky se vyšplhají po kalhotách až na ruku pro pamlsek. Na jezeře je množství ptáků. Labutě bílé jako sníh si v poklidu čechrají peří a leží po březích na sluníčku. Na vodě nepřehlédnete ani dva pelikány.

Vstupte


National Maritime Museum (Národní muzeum námořnictví)

Největší muzeum námořnictví ve Velké Británii a jedno z nejvýznamnějších na světě. Nachází se v Londýnském obvodu Greenwich, v sousedství Greenwich Parku. Má širokou a různorodou kolekci exponátů vztahujících se k historii britského námořnictva - lodní kotvy, královské veslice, námořní uniformy a obrazy námořních hrdinů a cestovatelů.

Vstupte


Mramorový oblouk

Mramorový oblouk (Marble Arch), je oblouk z kararskéko mramoru poblíž Speakers' Corner v Londýnském Hyde Parku, v městském obvodu Westminster u západního konce Oxford Street. Autorem návrhu byl v roce 1828 John Nash. Inspiroval se triumfálním Konstantinovým obloukem v Římě. Původně byl vztyčen na ulici Mall jako brána do Buckinghamského paláce (Nash původní Buckingham House rozšířil na královský palác pro Jiřího IV.).

Vstupte Vstupte


Millennium Dome

Millennium Dome je obrovský kupolovitý dóm na Greenwichském poloostrově v oblasti Docklands v londýnském obvodu Tower Hamlets ve východním Londýně. V květnu 2005 byl zveřejněn úmysl společnosti O2 financovat provoz tohoto dómu a jeho přejmenování na The O2. Dóm je největší samostatně zastřešenou stavbou světa, střecha má výšku 50 metrů. Z vnějšku vypadá jako velký bílý kupolovitý stan s dvanácti 95 m vysokými žlutými podpěrnými sloupy. Průměr kruhové stavby je 365 m. Je snadno viditelný na leteckých snímcích Londýna. Tvarem připomíná dóm postavený pro Britský festival roku 1951. Architektem stavby byl Richard Rogers.

Vstupte Vstupte Vstupte


Královská greenwichská observatoř

Královská greenwichská observatoř (Royal Observatory, Greenwich původně Royal Greenwich Observatory), byla zřízena roku 1675 králem Karlem II. V té době byl také zřízen úřad královského astronoma, aby řídil práci observatoře a podporu navigace. Nachází se na kopci v Greenwich Parku v londýnském obvodu Greenwich, který je plný veverek.
Flamsteed House, původní část observatoře, byl navržen sirem Christopherem Wrenem a byl první účelovou stavbou pro určenou pro vědecký výzkum ve Velké Británii. Byl určen pro astronomický vědecký výzkum vedený Johnem Flamsteedem a později se stal i sídlem přesného měření času a Námořního úřadu Jejího Veličenstva. Britští astronomové používali observatoř pro svá měření dlouhou dobu. Budovou vedly čtyři poledníky. Základem pro měření zeměpisné polohy byl Nultý poledník ustanovený roku 1851 a přijatý na mezinárodní konferenci roku 1884. Původně byla jeho poloha vyznačena na dvoře observatoře mosazným páskem, později nahrazen páskem z nerezové oceli a od 16. prosince 1999 silným zeleným laserovým paprskem osvětlujícím londýnské noční nebe.

Vstupte


Královská burza

Královská burza v City byla založena roku 1565 sirem Thomasem Greshamem jako centrum obchodování pro Londýn. Pozemek pro stavbu byl poskytnut Corporation of London a cechem obchodníků s látkami a má trojúhelníkový tvar, ohraničený ulicemi Cornhill a Threadneedle Street. Vzhled stavby byl inspirován budovou burzy v Antverpách. Královská burza byla slavnostně otevřena 23. ledna 1571 královnou Alžbětou I., která jí udělila královský titul.

Vstupte

Katedrála Svatého Pavla

Stojí na Ludgate Hill v Londýnském obvodu City a sídlo Arcibiskupa londýnského. Současná stavba pochází ze 17. století a je všeobecně považována za čtvrtou katedrálu svatého Pavla. Je vysoká 108 metrů (365 stop měřeno k nejvyššímu bodu kříže na jeho věži, odpovídající počtu dnů v roce) a je výraznou dominantou Londýna. Líbivý vzhled chrámu je dosažen kombinací tří budov - nejvyšší budova není strukturovaná, ale je působivá svou velikostí, nižší budova má velmi dekorativně zdobený interiér a spojovací část podpírá vrcholovou část.
Christopher Wren se stal roku 1723 prvním člověkem pohřbeným v této kryptě. Dnes jsou v katedrále plakety, sochy a památníky věnované širokému spektru osobností. V katedrále svatého Pavla se konal významný královský sňatek prince Charlese a Diany Spencerové.

Vstupte


Univerzita Greenwich a Trinity

Univerzita Greenwich a Trinity (Námořní Greenwich) je umístěná vedle Temže mezi Greenwich parkem a řekou. Budova Královské námořní vysoké školy byla původně navržená jako námořní nemocnice v 17. století sirem Christopherem Wren. Když jsme byli místo navštívit, zrovna probíhaly promoce.

Vstupte


City Hall

City Hall - Londýnská radnice je sídlem správní organizace Velkého Londýna - Greater London Authority (GLA). Nachází se na jižním nábřeží Temže, v části města nazývané More London, poblíž Tower Bridge v městském obvodu Southwark. Budova byla navržena Normanem Fosterem a byla otevřena v červenci 2002.
Budova zaujme zvláštním cibulovitým tvarem, který byl navržen pro zmenšení její vnější plochy a tím i snížení energetických ztrát. Byla přirovnávána k přilbě Dartha Vardera, znetvořenému vejci nebo motocyklové přilbě.
City Hall byla postavena na místě, kde stálo původně přístaviště. Budova není majetkem GLA, ale je jí pronajata na dobu 25 let. Je součástí rozvojové oblasti nazývané More London a je oddělená zapuštěmýn amfiteátrem nazývaným kopeček zmrzliny (Scoop) od sousedních konvenčních kancelářskýh budov.
Uvnitř se nachází spirálovité schodiště dlouhé 500 metrů.

Vstupte


Big Ben

Big Ben je hovorové označení používané pro hodinovou věž Westminsterského paláce v Londýně a neformální pojmenování Velkého westminsterského zvonu, největšího v této věži. Věž se tyčí nad severovýchodní straně paláce, ve kterém zasedá Parlament. Věž byla postavena podle návrhu Charlese Barryho při rekonstrukci po požáru původního Westminsterského paláce, který vypukl 16. října 1834. Věž je navržena ve viktoriánsko-gotickém stylu a je vysoká 96,3 m (315 ft).
Věž až do výšky 61 m je postavená z cihel zpevněných kamenem. Další část věže je zpevněna ocelovou konstrukcí. Základy věže tvoří betonové těleso tloušťky 3 m o rozměrech 15 x 15 m a dosahují hloubky 7 m pod povrch. Hmotnost věže se odhaduje na 8 667 tun. Čtyři hodinové ciferníky se nacházejí ve výšce 55 m nad zemí.

Vstupte


30 St Mary Axe

30 St Mary Axe je budova stojící se v Londýnské City na místě dřívější Baltické burzy. Neformálně je známá jako Gherkin (okurka) nebo také Swiss Re Tower, Swiss Re Building nebo Swiss Re Centre, což je označení vztahující se k bývalému vlastníku budovy. Dosahuje výšky 180 m. Stavba je slavná svým tvarem, jehož autory jsou sir Norman Foster a Ken Shuttleworth. Byla dokončena 28. dubna 2004.

Vstupte


One Canada Square

One Canada Square je nejvyšší obyvatelnou budovou Velké Británie. Je vidět zdaleka a skoro odevšad a je charakteristická tvarem připomínajícím tužku. Stavba obsahuje 50 poschodí, je vysoká 235 m a je nejvyšší obývanou budovou Velké Británie (televizní věž Emley Moor s výškou 330 m poblíž Huddersfieldu je nejvyšší konstrukcí). Po dokončení v roce 1990 překonala původní nejvyšší budovu - Tower 42 (výška 183 m).
Autorem návrhu stavby je argentinský architekt César Pelli. Název budovy vyjadřuje její adresu - číslo 1 na náměstí Canada Square. Náměstí je pojmenováno po Kanadě, protože bylo i s budovami vybudováno kanadskou developerskou společností Olympia and York, kterou vlastní rodina Reichmannova. Budova má v současnosti dva sousedy - další kancelářské komplexy, které vyrostly poblíž ale jsou o něco nižší, asi 200 m - HSBC Tower (Canada Square 8-16) a Citigroup Centre (Canada Square 25).

Vstupte


Tower Bridge

Tower Bridge je jeden z nejznámějších mostů nad řekou Temží v Londýně. Jmenuje se podle stavby vedle které stojí, podle Toweru, pevnosti. Stavba mostu započala roku 1886 a trvala 8 let. Na práci se podílelo 5 hlavních dodavatelů a 432 dělníků. Na podporu stability mostu byly na říční dno položeny dva masivní pilíře; každý obsahoval více než 70 000 tun betonu. Kostra věží a mostu samotného byla vybudována z více než 11 000 tun oceli a jako obložení mostu na ochranu ocelové kostry i pro vylepšení vzhledu byla použita cornwallská žula a portlandský vápenec. Most leží téměř nad Tower Subway, první podzemní drahou na světě (otevřena roku 1870).

Vstupte


Tower of London - Palác Jejího Veličenstva

Palác a pevnost Jejího Veličenstva, Tower of London je dneska pouze zajímavou atrakcí pro turisty. Mimo historické budovy je možno vidět i britské korunovační klenoty, kolekci brnění z královské sbírky a zbytky hradeb opevnění z doby římské správy. Největší zajímavostí jsou havrani, které zde můžete spatřit, protože jsou chováni na náklady vlády díky staré legendě, která praví, že dokud se zde bude havranům dařit, Anglie bude plně bezpečná vůči jakékoli invazi. Nyní jich má Tower osm.

Vstupte


Trafalgarské náměstí

Trafalgarské náměstí (Trafalgar Square) je známé náměstí ve středu Londýna připomínající Bitvu u Trafalgaru roku 1805, vítězství Britského námořnictva v Napoleonských válkách. Náměstí se mělo původně jmenovat Náměstí krále Viléma IV., ale G.L.Taylor navrhl současně používaný název.
Od doby Eduarda I. bylo toto území používáno jako královské stáje. Okolo roku 1820 princ regent pověřil architekta Johna Nashe obnovou této oblasti. Nash nechal vyčistit toto území jako část zušlechtění oblasti Charing Cross. Současný vzhled náměstí pochází z období okolo roku 1845 a je dílem architekta Charlese Barryho.
V centru náměstí stojí Nelsonův sloup, obklopen fontánami a čtyřmi obrovskými bronzovými sochami lvů, vytvořených sirem Edwinem Landseerem. Uvádí se, že kov použitý na jejich výrobu pochází z děl francouzských lodí. Na vrcholu sloupu stojí socha lorda Nelsona, admirála, který velel britskému námořnictvu v Bitvě u Trafalgaru.

Vstupte


Londýnské oko

Londýnské oko, anglicky London Eye (oficiální označení British Airways London Eye, někdy také označováno Millennium Wheel, tedy Kolo tisíciletí), je největší vyhlídkové kolo na světě od roku 1999. Je vysoké 135 m a stojí na západním okraji Jubilee Gardens na jižním nábřeží řeky Temže v Londýnském obvodu Lambeth mezi Westminsterským a Hungerfordským mostem. Sousedí s County Hall a na druhém břehu Temže stojí Ministerstvo obrany ve Westminsteru. Známí jsou autoři návrhu kola, architekti David Marks, Jule Barfieldová, Malcolm Cook, Mark Sparrowhawk, Steven Chilton a Nic Bailey. Málo kdo už ví, že Britové vytvořili hlavní otáčecí část, konstrukce vlastního kola vznikla v Holandsku, hřídel a náboj kola byly vyrobeny v České republice, ložisko, na kterém se kolo otáčí, bylo vyrobeno v Německu, kabiny pro cestující vznikly ve Francii a lana jsou z Itálie. Kolo nese 32 klimatizovaných kabinek a pro veřejnost je v provozu od května 2000.

Vstupte


Westminsterský palác

Westminsterský palác (Palace of Westminster), označovaný také Houses of Parliament, je sídlem Parlamentu Velké Británie - Sněmovny lordů (House of Lords) a Dolní sněmovny (House of Commons). Palác leží na severním nábřeží řeky Temže v Londýnském obvodu Westminster v sousedství dalších vládních budov na Whitehallu.
Nejstarší dochovanou částí paláce je Westminster Hall, pocházející z roku 1097. Palác původně sloužil a to až do 16. století jako sídlo panovníka. Většina současné stavby pochází z 19. století, kdy byl palác po požáru, který ho téměř celý zničil, rekonstruován. Autorem přestavby paláce v neogotickém stylu byl architekt Charles Barry a Augustus Welby Pugin. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí paláce je Big Ben. Palác obsahuje více než 1000 místností z nichž nejvýznamnější jsou jednací místnosti Sněmovny lordů a Dolní sněmovny.

Vstupte


Buckinghamský palác a památník královny Viktorie

Buckinghamský palác je oficiálním londýnským sídlem britského panovníka a největší královskou pracovnou na světě. Krom toho, že je londýnskou rezidencí královny Alžběty II., je i místem konání akcí státního významu, akcí pořádaných dvorem, místem oficiálních uvítání hlav států a velkou turistickou atrakcí. Je také pokládán za místo, kde se Britové shromažďují v dobách národního veselí a krizí. Dům, který nyní tvoří centrum současného paláce byl kdysi postaven roku 1703 pro vévodu z Buckinghamu a Normanby. Buckinghamský palác se stal hlavním královským sídlem roku 1837 s nástupem královny Viktorie.
Nyní je palác hlavně víkendovým sídlem královny a vévody z Edinburghu a je zde zaměstnáno asi 450 osob. Málokdo ví, že palác, Windsorský zámek a jejich umělecké sbírky jsou státním majetkem a ne majetkem královny. Palác má 19 státních komnat, 52 ložnic, 188 ložnic pro personál, 92 kanceláří a 78 koupelen. Za palácem se rozkládají zahrady v parkové úpravě, největší soukromé zahrady v Londýně. Autorem původního vzhledu zahrad byl Capability Brown, ale zahrady prošly úpravami Williama Townsenda Ailtona a Johna Nashe v době rekonstrukce paláce. Umělé jezero bylo vytvořeno roku 1828 a je napájeno ze Serpentinového jezera v Hyde Parku. Podobně jako palác je i zahrada plná uměleckých děl.

Vstupte


Anglie, Windsor - červenec 2008

Windsor je krásné, turisty často navštěvované městečko, které leží přibližně 30 km západně od hlavního města Spojeného království - Londýna. Dominantou města Windsor je Windsor Castle, největší doposud obývaný hrad na světě s rozlehlými zámeckými zahradami. Ty jsou plné korzujících lidí a běhajících pejsků. Tolik co tady jsem jich zkoncentrovaných na jednom místě neviděla nikde na světě. Město leží na levém břehu řeky Temže, která ho odděluje od jiného známého městečka - Eton. Prohlídka zámku je úchvatným zážitkem, bohužel fotografování zde v interiérech není dovoleno. Krom honosných a přepychových interiérů jsou zde k prohlédnutí i dobové fotografie královské rodiny a množství cenných a unikátních obrazů a soch, křišťálových lustrů i perských koberců. Na prohlídku zámku zvenčí stejně jako královských zahrad jsme neměli štěstí na počasí vzdor tomu, že jsme místo navštívili uprostřed července. Sluníčko nám problesklo skrz šedou ocelovou oblohu jen na maličkou chvilku.

Vstupte


Chorvatsko 2008 - ostrov Murter

Vstupte

Rakousko
2008

Vstupte


Rakousko 2007

Vstupte

Tossa de Mar

Vstupte


Lloret de Mar

Vstupte

Kitzbühel

Vstupte


Rakousko 2006 - podzim

Vstupte

Rakousko 2006 - léto

Vstupte


Švýcarsko - ledovce

Vstupte

Švýcarsko - jezera

Vstupte


Severní Itálie

Vstupte

Slovensko a Polsko

Vstupte


Rakousko

Vstupte

Rakousko 2005

Vstupte


Tunisko - Mahdia

Vstupte

Chorvatsko

Vstupte